بانک قراردادها
آبان 28 نوشته شده توسط 
منتشرشده در مدنی و تجاری

نمونه قرارداد ترخیص کالا (2)

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

این قرارداد فیمابین شرکت ................... به مدیریت عاملی .................... به شماره ثبت .................... به عنوان صاحب کالا از یک طرف ....................... وآقای ....................... فرزند .................... به شماره شناسنامه ............... متولد ................ صادره از ..................... تلفن : ................................................. به عنوان کارگزار ازطرف دیگر با شرایط ذیل منعقد میگردد:


ماده 1-موضوع قراداد


1-1 ) حمل ، ترخیص و ترانزیت کالا از خاک جمهوری اسلامی ایران به مقاصد اعلامی صاحب کالا
2-1 ) ارائه پروفرما به ارگانهای مربوطه جهت اخذ مجوزهای واردات کالا.
3-1) در صورت نیاز انجام کلیه عملیات مربوط به گشایش اعتبار اسنادی در بانک های جمهوری اسلامی ایران و ارائه فوری یک نسخه از آن به شرکت ،انجام امور مربوط به اصلاحیه های احتمالی .پیگیری کلیه اسناد مربوط به هر اعتبار اسنادی پس از حمل کالا و دریافت تأییدیه و ظهرنویسی اصل اسناد مربوطه از بانک ،گزارش هرگونه مغایرت در اسناد بانکی و پیگیری آن تا مرتفع شدن کامل موضوع .
4-1) مراجعه به نماینده شرکت حمل کننده کالا و انجام کلیه امور مربوطه ،شامل اخذ تأییدیه و مبادله اسناد مربوطه.
5-1) مراجعه به مبادی ورودی و گمرکات کشور (آبی،خاکی و هوایی) جهت انجام کلیه عملیات مربوط به ترخیص کالا از گمرکات جمهوری اسلامی ایران ،حمل کالای ترخیص شده در صورت نیاز ((کپی برگ سبز گمرکی .(paking list) و سایر مدارک ضروری باید همراه کالا تحویل انبار کارفرما شود)) و تحویل کامل اقلام وارداتی به انبار کارفرما و اخذ تأییدیه آن و انجام کلیه اموری که به نحوی با واردات کال امرتبط باشد. ترخیص کار موظف است هرگونه مغایرت و یا مخدوش بودن اسناد مربوط به اعتبار اسنادی شامل اسناد حمل،لیست بسته بندی، فاکتور خرید کالا، اسناد بیمه، اسناد بازرسی وغیره وهرگونه عیوب موجود و کلیه خسارات وارده به کالا را سریعاً به صورت کتبی به کارفرما اطلاع داده و موضوع را تا حصول نتیجه و حل آن پیگیری نمائید.
تبصره 1: پرداخت کلیه هزینه ها ی مربوط به کالای وارداتی اعم از قیمت کالا ،هزینه های بانکی مستند به مدارک قانونی ،هزینه حمل کانتینر ،حقوق و سود گمرکی و سایر هزینه های قانونی به عهده شرکت می باشد.کارفرما می باشد.
تبصره 2: ترخیص کار مکلف است که مدارک و مستندات قانونی کلیه پرداخت های انجام شده بابت هزینه های هر اعتباراسنادی را به تفضیل طی لیست ضمیمه که مستند به دلایل و مدارک قانونی باشد به شرکت تسلیم نماید.
تبصره 3: در صورتیکه در نتیجه قصور ترخیص کار در هریک از مراحل مربوط به ماده یک موضوع این قراداد خسارتی به شرکت وارد شود.ترخیص کار موظف است مبلغ خسارت وارده را به شرکت پرداخت نماید.
تبصره 4: هزینه های متفرقه بیش از 000/500/1 ریال توسط ترخیص کار اخذ موافقت شرکت ضروری میباشد.


ماده 2 –مدت قرارداد


از تاریخ / / 13الی / / 13 به مدت یکسال ، این مدت شامل نرخ حمل نبوده و نرخ حمل در ابتدای هر ماه اعلام و مورد توافق قرار می گیرد .


ماده 3- مبلغ قرارداد :


*مبلغ قرارداد برای جهت ترانزیت برای مقاصد:
1-3) هرات /افغانستان : مبلغ 000/000/26 ریال بهازایهردستگاهکانتینر 20 فوت یا 40 فوت تا 22 تن شامل وزن کانتینر خالی و باارزش حداکثر 000/40 دلار به ازای هر دستگاه از بندر عباس ex-work به مقصد fot زرنج و برگشت کانتینر خالی برروی همان شاسی به بندرعباس.
2-3) زرنج/افغانستان:مبلغ 000/000/19 ریال به ازای هر دستگاه کانتینر 20 فوت یا 40 فوت تا 22 تن شامل وزن کانتینر خالی و باارزش حداکثر 000/40 دلار به ازای هر دستگاه از بندر عباس ex-work به مقصد fot زرنج و برگشت کانتینر خالی برروی همان شاسی به بندر عباس.
3-3 ) عشق آباد/ترکمنستان: مبلغ 000/000/23 ریال به ازای هر دستگاه کانتینر 20 فوت یا 40 فوت تا 20 تن شامل وزن کانتینر خالی و با ارزش حداکثر 000/40 دلار به ازای هر دستگاه از بندر عباس ex-work به مقصدfot عشق آباد و برگشت کانتینر خالی بر روی همان شاسی به بندر عباس.
4-3) دوشنبه / تاجیکستان: مبلغ 000/000/53 ریال به ازای هر دستگاه کانتین 40 فوت و 000/000/57 ریال به ازای هر دستگاه کانتینر 20 فوت تا 20 تن شامل وزن کانتینر خالی و با ارزش حداکثر 000/40 دلار به ازای هر دستگاه از مبدا بندرعباس ex-work به مقصد fot دوشنبه و برگشت کانتینر خالی برروی همان شاسی به بندر عباس .
* مبلغ قرارداد جهت ترخیص برای مقاصد:
تبصره 1 : مقصد ارسال کالا توسط صاحب کالا به کارگزار اعلام می گردد ومدت زمان وصول کالا در مقصد بسته به مسیر یک هفته تا 15 روز تعیین می گردد.

تبصره2 : پرداخت هزینه های جاری از جمله هزینه های غیر مترقبه و هزینه هایی که در گمرک عرفا بعنوان تسریع ، تخلیه ،بارگیری و حق الزحمه که در رابطه با انجام امور مربوط به اعتبارات اسنادی و اخذ مجوزهای مربوطه است ، در حد متعارف به عهده شرکت میباشد.


ماده 4 - نحوه پرداخت مبلغ قرارداد :


مبلغ 50% کل قرار داد همزمان با بارگیری در بندرعباس قابل پرداخت بوده و 50% مانده حساب همزمان با تحویل کالا در مقصد تسویه می گردد .
ماده 5 - کارگزار متعهد می گردد کالا را در اسرع وقت و صحیح و سالم در مقصد به صاحب کالا تحویل نماید.
ماده 6 - کالاهای ترانزیتی توسط کارگزار بیمه مسئولیت CMRمی باشد و مسئولیت کارگزار نسبت به کالا در محدوده همین بیمه است.
ماده 7 - اسناد کانتینر یا ریلیز آن ( اسناد کالا اعم از بارنامه (B/L ) ، اینویس ، پکینگ لیست ) می بایست جهت حمل یکسره حداقل 2 روز قبل از ورود کانتینر یا محموله به شرکت پارت نیک تهران تحویل شود.


ماده 8 -تضمین قرارداد:


از طرف شرکت حمل ونقل یک فقره چک به شماره........... به مبلغ ..................... ریال عهده بانک ............ شعبه ...............
کد بانک .................. بدون تاریخ بعنوان ضمانت حسن انجام کار و تضمین کالای تحویلی به شرکت صادراتی و بازرگانی بدرتوس تحویل می گردد.


ماده9 -

در صورت بروز اختلاف رای انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل بین المللی تهران برای طرفین لازم و الاجرا است.


این قرار داد در بند تبصره و دونسخه تنظیم که هریک حکم واحد را دارد و از زمان امضاء قرارداد برای طرفین لازم الاجراست

کارگزار صاحبکالا
شرکت شرکت

 

اشتراک این مطلب از طریق:

وکیل پایه یک دادگستری
عضو هیأت مدیره گروه بین المللی حقوقی برهان
وکیل متخصص دعاوی املاک و اراضی، بیمه، حقوق مهندسی و پیمانکاری
وکیل متخصص تنظیم قراردادهای داخلی، دعاوی ناشی از قراردادها، امور تجاری و شرکت‌ها

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید

1 نظر

  • مصطفی مؤمنی زاده دوشنبه, 24 دی 1397 15:32 ارسال شده توسط مصطفی مؤمنی زاده پیوند نظر

    درود بر شما
    تشکر و سپاس از اینکه امکان دسترسی به نمونه قراردادهای لازم را برای این حقیر فراهم نموده اید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

sabz

bannerrr1

درخواست وکالت و مشاوره تخصصی

نام خود را وارد کنید.
شماره تلفن همراه را وارد نکرده‌اید!
شماره تلفن ثابت خود را وارد کنید
آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
ساعاتی که مایلید در آن زمان‌ها با شما تماس حاصل شود را مشخص فرمایید.
Invalid Input
ضد هرزنامه
Refresh مجدد تلاش کنید
Real time web analytics, Heat map tracking