بانک قراردادها
دی 06 نوشته شده توسط 
منتشرشده در فنی و خدماتی

نمونه قرارداد نظارت فنی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

قرارداد نظارت فنی


این قرارداد بین کارخانه ................. از واحد هاي تابعه شرکت.......................... و ............... به شماره ثبت ...................... کد اقتصادي ............... به نمایندگی مهندس ..........................(مدیرت کارخانه) به آدرس ....................... منبعد در این قرارداد کارفرما نامیده می شود از یک طرف آقاي .................... فرزند ............... به شماره شناسنامه .......................... صادره .......................... به آدرس ......................... کوچه .......................... تلفن .......................... که منبعد در این قرارداد بازرس نامیده می شود از طرف دیگر به شرح زیر منعقد می گردد :


ماده 1- موضوع قرارداد


بازرسی و کنترل کمی و کیفی قطعات ریخته گري .......................... طبق مشخصات فنی نقشه قطعاتی که بازرس اعلام خواهد شد .


ماده 2- مدت قرارداد


مدت زمان انجام قرارداد از تاریخ انعقاد به مدت ……..تعیین می گردد .


ماده 3- مبلغ قرارداد


ماده حق الزحمه فنی معادل .............. (................) ارزش قرارداد ساخت قطعات ریخته گري پس از ابلاغ کتبی کارفرما جهت بازرسی میباشد.


ماده 4- نحوه پرداخت


................ مبلغ قرارداد به عنوان علی الحساب پس از ارجاع کار با تحویل قرارداد به بازرس پرداخت و مابقی مبلغ در پایان هرمرحله از انجام کسورات قانونی و با تائید دستگاه نظارت پرداخت خواهد گردید .


ماده 5- کسورات قانونی


از کلیه مطالبات پیمانکار ............0 بعنوان مالیات موضوع ماده 104 قانون مالیات هاي مستقیم کسر و به حساب اداره دارائی واریز خواهد شد
از کلیه مطالبات پیمانکار ............. بعنوان ............. مبلغ حق بیمه بعنوان سپرده تضمین پرداخت حق بیمه بعنوان سپرده تضمین پرداخت حق بیمه موضوع ماده 38 قانون تامین اجتماعی کسر و در پایان کار با ارائه مفاصاحساب از سازمان تامین اجتماعی مسترد خواهد گردید .


ماده 6- ناظرین قرارداد


از طرف کارفرما آقایان .......................... و .......................... بعنوان دستگاه نظارت معرفی می گردند .


ماده 7- خسارت تاخیر


در صورت بروز تاخیر در تحویل موضوع قرارداد به ازاء هر روز دیرکرد معادل ............. (..................) از مبلغ قرارداد بعنوان جبران خسارت کسر و چنانچه تاخیر بیش از 10 روز باشد طرف مقابل با اخطار کتبی مجاز به فسخ قرارداد و دریافت کلیه خسارات وارده خواهد بود . چنانچه بروز تاخیر در اجراي قراردا ناشی از عدم انجام تعهدات به موقع کارفرما باشد به ازاء هر روز تاخیر یک روز بمدت قرارداد افزوده خواهد شد .


ماده 8- فسخ قرارداد


در صورت عدم اجراء تعهدات بموقع و با شرایط مقرر در این قرارداد یکی از طرفین قرارداد با اخطار کتبی قبلی مجاز به فسخ قرارداد می باشد در این صورت کلیه خسارات و هزینه هاي ناشی از عدم اجراي کامل این قرارداد به عهده طرف مقابل می باشد .


ماده 9- حوادث غیر مترقبه


در صورت بروز حوادث غیر مترقبه قرارداد معلق و پس از رفع آن قرارداد ادامه می یابد . چنانچه مدتحوادث غیرمترقبه بیش از شش ماه به طول انجامد ادامه قرارداد با توافق طرفین انجام خواهد شد .


ماده 10 - حل اختلاف

( حکمیت و داوري ) هرگونه اختلاف در تفسیر یا اجراي ابتداء از طریق مذاکره با طرح در کمیسیونی مرکب از نمایندگانطرفین رسیدگی و در صورت عدم حصول سازش از طریق حکم مرضی الطرفین رسیدگی و حل و فصل خواهد شد ، در صورت عدم توافق طرفین در انتخاب حکم و داور از طریق مراجع قضائی بر اساس مقررات داوري تعیین خواهد شد راي داور قطعی و لازم الاجرا است .


ماده 11 - سایر شرایط قراداد


1-کارفرما در عقد قرارداد با سازنده نام بازرس ( ..................... ) را در متن قراردا قید کرده و تحویل قطعات را منوط به تائید بازرس می نماید .
2-بازرس با توجه به زمان تحویل و آماده سازي نمونه هماهنگی لازم را با سازنده به عمل آورده و مراتب را به اطلاع کارفرما خواهد رساند .
3-بازرس و کنترل کیفیت قطعات مطابق نقشه مورد تائید طرفین و طبق مشخصات فنی مندرج در فرم هاي ضمیمه قرارداد و یا مشخصات فنی توافق شده با سازنده به عمل خواهد آمد . مراحل بازرسی شامل کنترل حین ساخت و کنترل نهایی خواهد بود .
5-در هر مرحله از بازرسی چنانچه قطعه مورد تائید باشد علامت گذاري گردیده و در غیر این صورت قطعه مرجوع و مراتب با اطلاع سازنده و کارفرما رسانده خواهد شد .
6-چنانچه استاندارد خاصی مد نظر کارفرما نباشد جزء استاندارد قطعات ریخته گري مورد مصرف در صنعت ............... بعنوان استاندارد مبنا مورد استفاده قرار خواهد گرفت .
7- بازرس متعهد می گردد که دقت لازم را در انجام خدمات خود به عمل آورده و بر اساس مبانی عملی و استاندارد ، کالاي مورد نظر را کنترل و مورد تائید نماید .


ماده 12 - اقامتگاه


اقامتگاه طرفین همان است که در مقدمه ذکر شده و در صورت تغییر باید کتباً به اطلاع طرف مقابل رسانیده شود و مادامیکه به ترتیب فوق عمل نشده ، ارسال هرگونه نامه یا اخطار به اقامتگاه طرفین ابلاغ شده محسوب و عذر عدم اطلاع مسموع نخواهد بود .


ماده 13 – مواد و نسخ


این قرارداد در 13 ماده ، 2 نسخه در محل کارخانه .......................... تنظیم گردیده و هر نسخه آن داراي حکم واحد می باشد


کارفرما .......................... بازرس ..........................

اشتراک این مطلب از طریق:

وکیل پایه یک دادگستری
عضو هیأت مدیره گروه بین المللی حقوقی برهان
وکیل متخصص دعاوی املاک و اراضی، بیمه، حقوق مهندسی و پیمانکاری
وکیل متخصص تنظیم قراردادهای داخلی، دعاوی ناشی از قراردادها، امور تجاری و شرکت‌ها

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

sabz

bannerrr1

درخواست وکالت و مشاوره تخصصی

نام خود را وارد کنید.
شماره تلفن همراه را وارد نکرده‌اید!
شماره تلفن ثابت خود را وارد کنید
آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
ساعاتی که مایلید در آن زمان‌ها با شما تماس حاصل شود را مشخص فرمایید.
Invalid Input
ضد هرزنامه
Refresh مجدد تلاش کنید