بانک قراردادها
آذر 01 نوشته شده توسط 

براساس کدام ماده شهرداری می‌تواند حکم تخریب را اجرا نکند

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

✳️ پرسش:

چنانچه در مورد ملکی، رای کمیسیون ماده (100) مبنی بر تخریب به لحاظ عدم پرداخت جریمه از ناحیه متخلف باشد و شهرداری مایل به اجرای حکم تخریب نباشد براساس کدام ماده می تواند حکم تخریب را اجرا نکند؟

✳️ پاسخ:

نظریه اداره کل حقوقی قوه قضائیه

مقررات ماده (100) قانون فوق از قواعد آمره است و شهرداری مکلف به اجرای آن مقررات می باشد، لذا چنانچه رأی کميسيون مبنی بر محکوميت متخلف به پرداخت جريمه باشد و مالک از پرداخت آن استنکاف نمايد، در اين صورت شهرداری به استناد قسمت اخير تبصره (2) ماده (100) با يد پرونده را جهت صدور رأی تخريب به کميسيون ذی ربط ارجاع نما يد. پس از صدور رأی مبنی بر تخريب به شرحی که فوقاً ذکر شد و نيز در مواردی که کميسيون راساً مبادرت به صدور رأی تخريب می نمايد، شهرداری موظف و مکلف به اجرای رأی کميسيون است و نمی تواند به عذر اينکه نظر بر تخريب بنا ندارد از تخريب خودداری نمايد.

اشتراک این مطلب از طریق:

وکیل پایه یک دادگستری
عضو هیأت مدیره گروه بین المللی حقوقی برهان
وکیل متخصص دعاوی املاک و اراضی، بیمه، حقوق مهندسی و پیمانکاری
وکیل متخصص تنظیم قراردادهای داخلی، دعاوی ناشی از قراردادها، امور تجاری و شرکت‌ها

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید

3 نظرها

  • مریم فیض پنج شنبه, 07 فروردين 1399 16:04 ارسال شده توسط مریم فیض پیوند نظر

    با سلام
    در سال 97/11/28من مجوز وپروانه ساخت منزل مسکونی رو از شهرداری گرفتیم و همه ی خلافی هارو پرداخت کردیم .ورای کمیسیون ماده 100 رو گرفتیم الان ساختمان تکمیل و همه رو فروختیم اردیبهشت باید به خریدار تحویل بدم .28/12/98 شهرداری ساختمانمو پلمپ کرده .وقتی مراجعه کردم و علت وپرسیدم گفتن نامه جدید دربرج 98/10/1 امده به علت نزدیکی خونه به سپاه و با توجه به این که از طبقه بالا به سپاه دید داره شما باید تخریب کنید.در حالی که در مجاور خونه مسکونی من همه 8الی 10 طبقه ساختن
    من در سال 97 به فرماندهی سپاه مراجعه کردم و گفتن بسازیم ولی در سال 98 چند ماهه فرمانده سپاه تعویض شده است و اونم میگه باید طبقه 5و 6 تخریب بشه شما ورود به حریم امنیت ملی کردید .درحالیه اونجا سپاه نیست و فقط خانه های مسکونی سپاهه و حوزه فرماندهی سپاهه وتیپ 48 سلمان خارج ازشهر هستن
    من واقعا نمیدونم چیکار کنم نامه به استانداری زدم .به نظرتون باید چیکارکنم تخریب میشه؟

    باسلام ؛ جهت مشاوره تخصصی با شماره 02188321088 تماس بگیرید.

  • جمالی جمعه, 27 دی 1398 18:25 ارسال شده توسط جمالی پیوند نظر

    سلام وعرض ادب
    اگر پروانه ای توسط شهرداری صادر شود ودیوان رای به ابطال پروانه صادرنماید چه اقدامی ازطرف شهرداری باید صورت پذیرد باتشکر

    باسلام ؛ جهت مشاوره تخصصی با شماره 02188321088 تماس بگیرید.

  • فرهاد حاجی عرازی دوشنبه, 10 تیر 1398 15:36 ارسال شده توسط فرهاد حاجی عرازی پیوند نظر

    برای ساخت سردری یک ساختمان ویلایی 40 سانتیمتر به محدوده پیاده رو پیش روی کردم الان کمیسیون ماده 100 اخطار کتبی برای توضیح درباره ی آن را داده آیا می توان جلوی تخریب را گرفت ؟ عین همین کار را پاساژها و ساختمان های دیگر هم کرده اند.

    پاسخ به کاربر: لطفاً با شماره های دفتر تماس بگیرید تا راهنمایی لازم ارائه شود

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

sabz

bannerrr1

درخواست وکالت و مشاوره تخصصی

نام خود را وارد کنید.
شماره تلفن همراه را وارد نکرده‌اید!
شماره تلفن ثابت خود را وارد کنید
آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
ساعاتی که مایلید در آن زمان‌ها با شما تماس حاصل شود را مشخص فرمایید.
Invalid Input
ضد هرزنامه
Refresh مجدد تلاش کنید