بانک قراردادها
مرداد 21 نوشته شده توسط 

آیا مهندس ناظر می‌تواند جایگزینی برای خود تعیین تماید

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

✳️ پرسش:

آیا مهندس ناظر می تواند تحت عنوان نماینده یا وکیل قانونی در امر نظارت جایگزینی برای خود تعیین نماید؟

✳️ پاسخ :

❇️ اشخاص حقیقی:

برخی از کارها قائم بر شخص است.یعنی شخص باید خودش آن را انجام دهد و نمی توند آن را به دیگر واگذار کند.

نظارت امری قائم به شخص بوده و قابل واگذاری به غیر مهندس ناظر نیست.

(اصل ۸۵ قانون اساسی و تبصره ۷ ماده ۱۰۰ قانون شهرداری)

❇️ اشخاص حقوقی:

معمولا کارفرما نظارت بر اجرای پروژه را براساس قرارداد خدمات نظارت به یک شخصیت حقوقی، واگذار می نماید.این موضوع در مواد ۳۲ و ۳۳ شرایط عمومی پیمان مصوب سازمان مدیریت و برنامه ریزی سابق کشور به صراحت آمده است. شرکت حقوقی به منظور انجام تعهدان قرارداد، افراد متخصصی از رشته های مختلف مهندسی را که مورد نیاز امور نظارت می باشد بر اساس قرارداد به عنوان نماینده خود استخدام می نماید.

اشتراک این مطلب از طریق:

وکیل پایه یک دادگستری
عضو هیأت مدیره گروه بین المللی حقوقی برهان
وکیل متخصص دعاوی املاک و اراضی، بیمه، حقوق مهندسی و پیمانکاری
وکیل متخصص تنظیم قراردادهای داخلی، دعاوی ناشی از قراردادها، امور تجاری و شرکت‌ها

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

sabz

bannerrr1

درخواست وکالت و مشاوره تخصصی

نام خود را وارد کنید.
شماره تلفن همراه را وارد نکرده‌اید!
شماره تلفن ثابت خود را وارد کنید
آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
ساعاتی که مایلید در آن زمان‌ها با شما تماس حاصل شود را مشخص فرمایید.
Invalid Input
ضد هرزنامه
Refresh مجدد تلاش کنید
Real time web analytics, Heat map tracking