بانک قراردادها
تیر 21 نوشته شده توسط 
منتشرشده در مدنی و تجاری

نمونه قرارداد ترخیص کالای وارداتی

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
قرارداد ترخیص کالای وارداتی
این قرارد فیمابین شرکت به شماره کارت بازرگانی به نشانی :

تلفن : بعنوان کارفرما و آقای فرزند به شماره شناسنامه متولد صادره از به نشانی: تلفن : بعنوان ترخیص کار این شرکت جهت انجام کلیه امور مربوط به واردات کالا در مورخ / /1391 منعقد گردید.

ماده 1-موضوع قراداد

عبارت است از انجام کلیه امور مربوط به واردات کالا و اقلام مجاز طبق پروفرمای ارائه شده (مبلغ پروفرما نامحدود است )از سوی کارفرما از مرحله اخذ کلیه مجوزهای لازم تا ترخیص کامل کالا از گمرکات کشور که شامل مراحل مشروحه ذیل می باشد:

1-ارائه پروفرما به ارگانهای مربوطه جهت اخذ مجوزهای واردات کالا.

2-در صورت نیاز انجام کلیه عملیات مربوط به گشایش اعتبار اسنادی در بانک های جمهوری اسلامی ایران و ارائه فوری یک نسخه از آن به شرکت ،انجام امور مربوط به اصلاحیه های احتمالی .پیگیری کلیه اسناد مربوط به هر اعتبار اسنادی پس از حمل کالا و دریافت تأییدیه و ظهرنویسی اصل اسناد مربوطه از بانک ،گزارش هرگونه مغایرت در اسناد بانکی و پیگیری آن تا مرتفع شدن کامل موضوع .

3-مراجعه به نماینده شرکت حمل کننده کالا و انجام کلیه امور مربوطه ،شامل اخذ تأییدیه و مبادله اسناد مربوطه.

4-مراجعه به مبادی ورودی و گمرکات کشور (آبی،خاکی و هوایی) جهت انجام کلیه عملیات مربوط به ترخیص کالا از گمرکات جمهوری اسلامی ایران ،حمل کالای ترخیص شده در صورت نیاز ((کپی برگ سبز گمرکی .(paking list) و سایر مدارک ضروری باید همراه کالا تحویل انبار کارفرما شود)) و تحویل کامل اقلام وارداتی به انبار کارفرما و اخذ تأییدیه آن و انجام کلیه اموری که به نحوی با واردات کالا مرتبط باشد.ترخیص کار موظف است هرگونه مغایرت و یا مخدوش بودن اسناد مربوط به اعتبار اسنادی شامل اسناد حمل ،لیست بسته بندی ،فاکتور خرید کالا ،اسناد بیمه ،اسناد بازرسی و غیره و هرگونه عیوب موجود و کلیه خسارات وارده به کالا را سریعاً به صورت کتبی به کارفرما اطلاع داده و موضوع را تا حصول نتیجه و حل آن پیگیری نمائید.

تبصره 1: پرداخت کلیه هزینه ها ی مربوط به کالای وارداتی اعم از قیمت کالا ،هزینه های بانکی مستند به مدارک قانونی ،هزینه حمل کانتینر ،حقوق و سود گمرکی و سایر هزینه های قانونی به عهده شرکت می باشد.کارفرما می باشد.

تبصره 2: ترخیص کار مکلف است که مدارک و مستندات قانونی کلیه پرداخت های انجام شده بابت هزینه های هر اعتباراسنادی را به تفضیل طی لیست ضمیمه که مستند به دلایل و مدارک قانونی باشد به شرکت تسلیم نماید.

تبصره 3: در صورتیکه در نتیجه قصور ترخیص کار در هریک از مراحل مربوط به ماده یک موضوع این قراداد خسارتی به شرکت وارد شود.ترخیص کار موظف است مبلغ کل خسارت وارده را به شرکت صادراتی و بازرگانی بدرتوس پرداخت نماید.

**تبصره 4: هزینه های متفرقه بیش از ................. ریال توسط ترخیص کار اخذ موافقت شرکت ضروری میباشد.

ماده 2 – مدت قرارداد

این قرارداد به مدت یکسال شمسی از تاریخ / /1391 لغایت / /1392 معتبر می باشد .

ماده 3- مبلغ قرارداد :

هزینه ترخیص براساس مبلغ هر پروفرما بصورت ذیل محاسبه می شود : حق الزحمه انجام کلیه امور منعکس شده در موضوع قراداد معادل :

**الف) از 1 دلار تا 000/30 دلار آمریکا هر دلار 75 ریال

**از 000/30 دلار تا 000/230 دلار هر دلار 70 ریال و از آن به بالا هر دلار 65 ریال می باشد .

**ب) کارمزد ثبت سفارش و تنظیم اسناد (در صورتیکه از سوی حق العمل کار انجام پذیرد بابت هر سند 000/60 ریال)

**تبصره 1 : جهت اقلامی که کارفرما بعنوان نمونه و یا در مقادیر محدود اقدام به واردات آن می نماید، کارفرما برای محموله هایی که در تهران ترخیص می شوند به ازای هر محموله یک میلیون و پانصد هزار ریال و برای محموله هایی که در شهرستان و گمرک امام ترخیص می شوند به ازای هر محموله یک میلیون و هشتصد هزار ریال بعنوان کارمزد به ترخیص کار پرداخت خواهد نمود .

تبصره2 : پرداخت هزینه های جاری از جمله هزینه های غیر مترقبه و هزینه هایی که در گمرک عرفا بعنوان تسریع ، تخلیه ،بارگیری و حق الزحمه که در رابطه با انجام امور مربوط به اعتبارات اسنادی و اخذ مجوزهای مربوطه است ، در حد متعارف به عهده شرکت میباشد.

ماده 4 - نحوه پرداخت

پرداخت هزینه های مربوط به ترخیص کالا فقط پس از ترخیص کامل کالا و ارائه کلیه اسناد پرداختی مربوط به اعتبار اسنادی و ارائه کلیه اسناد مربوط به عوارض قانونی و سایر هزینه های پرداخت شده امکان پذیر است . کلیه هزینه های ترخیص پس از انجام محاسبات مربوط به هزینه های هر اعتبار اسنادی و مقایسه صورتهای مالی دریافت ، و پرداخت مربوطه با رعایت کلیه مفاد این قرارداد در قبال ارائه فاکتور یا صورتحساب و در صورت یستانکار بودن طی یک فقره چک حداکثر یک ماهه پرداخت خواهد گردید .

تبصره1 : ترخیص کار موظف است حداقل طی 20 روز و حداکثر یک ماه پس از ترخیص کالا، کلیه مدارک و مستندات قانونی هزینه ها و پرداخت های انجام شده را جهت تسویه حساب به شرکت صادراتی و بازرگانی بدرتوس تسلیم نماید، در غیر اینصورت و در صورت نداشتن دلیل قانع کننده جهت ارائه اسناد ، ترخیص کار موظف است مبلغ پنجاه هزار ریال در ازاء هر روز تاخیر به عنوان جریمه به شرکت پرداخت نماید .

ماده 5 – تضمین قرارداد

از طرف ترخیص کار یک فقره چک بانک کد به شماره به مبلغ ریال بدن تاریخ بعنوان ضمانت حسن انجام کار به تحویل گردید .

ماده 6 – حل اختلاف

درکلیه موارد احتمالی که منجر به بروز اختلاف بین قرارداد شود، ابتدا موضوع از طریق گفتگو بین قرارداد و در صورت عدم حصول نتیجه ، موضوع مورد اختلاف از طریق مراجع ذیصلاح قانونی باید حل و فصل شود .

ماده 7 - فسخ قرارداد

این قرارداد با توافق طرفین تنظیم شده است و تحت هیچ شرایطی بصورت یکطرفه قابل فسخ نیست ، مگر اینکه هر دو تواما موافق فسخ قرارداد باشند .

این قرارداد در دو نسخه و هر نسخه در 7 ماده ، 7 تبصره و در سه صفحه که همگی حکم واحد دارند با توافق طرفین تنظیم ، امضاء و مبادله گردید .

امضاء کارفرما امضاء ترخیص کار

اشتراک این مطلب از طریق:

وکیل پایه یک دادگستری
عضو هیأت مدیره گروه بین المللی حقوقی برهان
وکیل متخصص دعاوی املاک و اراضی، بیمه، حقوق مهندسی و پیمانکاری
وکیل متخصص تنظیم قراردادهای داخلی، دعاوی ناشی از قراردادها، امور تجاری و شرکت‌ها

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید

3 نظرها

 • حمل بار هوایی شنبه, 04 آذر 1402 18:36 ارسال شده توسط حمل بار هوایی پیوند نظر

  من از خدمات گروه تجاری ققنوس عین ترخیص کالا از
  گمرک بسیار راضی هستم و بازم ازشون استفاده
  میکنم

 • ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی پنج شنبه, 02 آذر 1402 16:22 ارسال شده توسط ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی پیوند نظر

  بهترین شرکت ترخیص کالا در ایران ترخیص کار هستش و بازم از سرویساشون استفاده میکنم

 • محمدمحمدزاده بازرگان یکشنبه, 01 مرداد 1402 14:45 ارسال شده توسط محمدمحمدزاده بازرگان پیوند نظر

  باتشکرازاطلاع رسانی درموردقراردادهای ترخیص ارزوی موفقیت روزافزون ازخداتعالی خواهانم.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

sabz

bannerrr1

درخواست وکالت و مشاوره تخصصی

نام خود را وارد کنید.
شماره تلفن همراه را وارد نکرده‌اید!
شماره تلفن ثابت خود را وارد کنید
آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
ساعاتی که مایلید در آن زمان‌ها با شما تماس حاصل شود را مشخص فرمایید.
Invalid Input
ضد هرزنامه
Refresh مجدد تلاش کنید

قراردادهای پربحث