بانک قراردادها
دی 23 نوشته شده توسط 
منتشرشده در تسهیلاتی و بانکی

(قرارداد تامین مالی (تسهیلات و وام بانکی

این مورد را ارزیابی کنید
(14 رای‌ها)

این قرارداد در مواردی که شرکتها و اشخاص حقیقی قصد تامین مالی و اخذ تسهیلات بانکی داشته و خود حاضر یا قادر به تامین مالی نبوده و قصد دارند از طریق افراد ذیصلاح و ذی نفوذ تامین مالی نمایند مورد استفاده قرار می گیرد.

این قرارداد در تاریخ .............. فی مابین شرکت ........... به شماره ثبت ............. به نمایندگی و امضاء مجاز آقای ................ به عنوان .............. به نشانی : .................................. که منبعد در این قرارداد «کارگزار» نامیده می شود از یک طرف و شرکت .................... به شماره ثبت ................... با نمایندگی و امضا مجاز آقای ............. به عنوان مدیر عامل و عضو هیئت مدیره و آقای ..................... به عنوان عضو هیئت مدیره به نشانی .......................................... که منبعد دراین قرارداد « طرف دوم» نامیده می شود از سوی دیگر منعقد گردید و طرفین با امضاء این قرارداد ملزم به اجرای مفاد آن میباشند .

نشانی : نشانی های ذکر شده در فوق در امور مربوط به این قرارداد برابر ماده 1010 قانون مدنی اقامتگاه طرفین تلقی و هر یک از طرفین مکلفند در صورت تغییر نشانی ، طرف دیگر را حداکثر ظرف مدت 48 ساعت از تغییر نشانی مطلع نماید در غیر این صورت کلیه اوراق و اخطاریه ها به نشانی فوق الذکر ارسال و ابلاغ شده تلقی خواهد شد .

ماده 1- موضوع قرارداد :

موضوع قرارداد عبارت است از ارائه خدمات تامین مالی به مبلغ ..................................... ريال مشتمل بر شناسایی و معرفی، مذاکره ، تحصیل توافقات تا مرحله عقد قراردادسرمایه گذاری و تسهیلات و واریز وجه به حساب طرف دوم .

تبصره: روش تامین مالی مورد نظر طرفین عبارت است از اخذ وام و تسهیلات بانکی داخلی و یا تامین منابع از اشخاص حقیقی یا حقوقی سرمایه گذار مانند موسسات مالی و اعتباری و شرکت های سرمایه گذاری در چهارچوب قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران و با نرخ سود سالانه .... درصد.

ماده 2) تعهدات کارگزار

1-2) شناسایی ،جذب و تحصیل توافقات سرمایه گذاران به منظور اعطاء تسهیلات و سرمایه گذاری برای طرف دوم.

2-2) مکاتبه و مذاکره با بانک ها ، موسسات مالی و اعتباری و اشخاص سرمایه گذار اعم از حقیقی و حقوقی و تحصیل موافقت لازم .

3-2) مکاتبه و مذاکره با مراجع اداری ذیربط جهت تهیه مقدمات موضوع قرارداد .

4-2) برگزاری نشست با نمایندگان اشخاص حقیقی و یا حقوقی تسهیلات دهنده جهت جلب نظر مساعد ایشان .

5-2) پیگیری موضوع تا انعقاد قرارداد نهایی بین کارگزار و تسهیلات دهنده و واریز وجه و تامین منبع به حساب طرف دوم .

ماده 3) تعهدات طرف دوم

1-3) تهیه و ارائه کلیه تضمین های مورد نظر تامین کننده مالی اعم از ضمانت نامه بانکی ، چک ،سفته و وثیقه ملکی و پرداخت کلیه هزینه های مرتبط با این تضامین (مانند کارمزد صدور ضمانتنامه، هزینه تهیه سفته ، هزینه توثیق و ترهین ، تودیع سپرده نقدی و کلیه کسور قانونی متعلقه از قبیل مالیات و عوارض و .... ) که به تسهیلات تعلق می گیرد بر عهده طرف دوم خواهد بود .

2-3) کلیه اطلاعات مدارک و اسنادی که از سوی کارگزار در ارتباط با موضوع این قرارداد مطالبه می شود باید ظرف مدت هفت روز از تاریخ اعلامی در اختیار وی قرارگیرد مسئولیت صحت و سقم اطلاعات ارائه شده متوجه طرف دوم خواهد بود .

3-3) طرف دوم متعهد است اصل و فرع وام دریافتی را بر اساس زمانهای مقرر شخص یا موسسه وام دهنده پرداخت نماید در غیر اینصورت کلیه عواقب ناشی از تاخیر در پرداخت و ضرر و زیانهای احتمالی وارده بر عهده طرف دوم می باشد .

4-3) پس از واریز وجه به حساب طرف دوم مسئولیت کارگزار خاتمه پذیرفته و هر گونه مسئولیت ناشی از روابط حقوقی بین طرف دوم و اعطاء کنندگان منابع مالی بر عهده طرف دوم خواهد بود.

4-4 ) قرارداد کارگزاری حاضر ضمن عقد خارج لازم منعقد شده و مفاد آن برای دو طرف لازم الاتباع می باشد.

ماده 4) مدت قرارداد:

مدت این قرارداد.......... شمسی از تاریخ ............. تا تاریخ .......... بوده و در صورت توافق طرفین قابل تمدید می باشد.

تبصره : طرفین توافق دارند که بازپرداخت تسهیلات تا پایان مدت قرارداد بوده و در صورتیکه مدت تسهیلات از سوی اشخاص یا بانکها یا موسسات مالی کمتر از مدت قرارداد باشد کارگزار مقدمات تمدید آنرا به مدت قرارداد فراهم خواهد نمود.

ماده پنج : حق الزحمه کارگزاری

طبق توافق صورت گرفته حق کارگزاری (حق الزحمه ) کارگزار عبارتست از 1% از اصل مبلغ تسهیلات اعطایی می باشد که پس از اخذ تسهیلات یا تامین منابع مالی و واریز آن به حساب طرف دوم قابل پرداخت به کارگزار خواهد بود.

ماده6 ) تضمین

طرف دوم مکلف است از بابت تضمین حق الزحمه قرارداد ، تضمین مناسبی معادل 5/1 در صد حق الزحمه تعیین شده را که مورد تائید کارگزار باشد ، همزمان با انعقاد این قرارداد نزد کارگزار بسپارد که در صورت عدم پرداخت حق الزحمه از طرف دوم ، کارگزار می تواند راساً نسبت به وصول حق الزحمه و تمام یا بخشی از خسارت وارده از محل تضمین اقدام و به حساب خود منظور نماید.

ماده 7) حل اختلاف

طرفین توافق نمودند در صورت بروز هرگونه اختلاف نظر در مفاد یا اجرای قرارداد ، موضوع اختلاف از طریق ارجاع امر به داوری حل و فصل نمایند . داور منتخب متعهد است حداکثر ظرف مدت یکماه از تاریخ ارجاع اختلاف به داور موضوع اختلاف را با توجه به قوانین و مقررات موضوعه و عرف و با تعیین نوع تخلف و متخلف و نوع میزان خسارت و نحوه جبران آن و نیز تفسیر قرارداد و چگونگی اجرای آن مبادرت به صدور رأی نماید . این رأی قطعی و لازم الاجراست و طرفین حق هرگونه ایراد و اعتراض به آن را از خود سلب و ساقط نمودند .

تبصره : طرفین ضمن این قرارداد آقای/ خانم ............... با کد ملی .................... را به عنوان داور مرضی الطرفین انتخاب نمودند و داور منتخب با امضاء ذیل این قرارداد قبول داوری نمود.

ماده 8 ) تاریخ و محل انعقاد قرارداد :

این قرارداد در تاریخ ..... در محل اقامتگاه قانونی طرف دوم منعقد و عنداللزوم مراجع قضایی محل اقامت طرف دوم صلاحیت رسیدگی به موضوعات حقوقی و قضایی را خواهد داشت

ماده 9 ) تعداد نسخ قرارداد :

این قرارداد در 9 ماده و 3 تبصره در 2 نسخه متحد المتن تنظیم و بین طرفین مبادله گردید و هر دو نسخه در حکم واحد بوده و از تاریخ انعقاد قرارداد برای طرفین لازم الاجرا می باشد.

امضاء کارگزار                                                                               امضاء طرف دوم

اشتراک این مطلب از طریق:

وکیل پایه یک دادگستری
عضو هیأت مدیره گروه بین المللی حقوقی برهان
وکیل متخصص دعاوی املاک و اراضی، بیمه، حقوق مهندسی و پیمانکاری
وکیل متخصص تنظیم قراردادهای داخلی، دعاوی ناشی از قراردادها، امور تجاری و شرکت‌ها

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید

3 نظرها

 • ده بزرگی شنبه, 12 اسفند 1396 08:21 ارسال شده توسط ده بزرگی پیوند نظر

  بسیار عالی

 • ماجد چهارشنبه, 30 تیر 1395 08:27 ارسال شده توسط ماجد پیوند نظر

  بسیار شیوا ورسا، دسترسی ها هم به آسانی ممکن است.
  طراحی خسته کننده ای ندارد.
  موفق باشید

 • سعید مومنی سه شنبه, 31 فروردين 1395 17:41 ارسال شده توسط سعید مومنی پیوند نظر

  با سلام-قراردادبسیار کاملی بود و من واقعاً استفاده کردم و البته تعجب کردم که چنین قراردادهای خوبی به صورت رایگان و بدون هیچگونه هزینه ای در اختیار کاربران قرار می گیرد. موفق باشید.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

sabz

bannerrr1

درخواست وکالت و مشاوره تخصصی

نام خود را وارد کنید.
شماره تلفن همراه را وارد نکرده‌اید!
شماره تلفن ثابت خود را وارد کنید
آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
ساعاتی که مایلید در آن زمان‌ها با شما تماس حاصل شود را مشخص فرمایید.
Invalid Input
ضد هرزنامه
Refresh مجدد تلاش کنید