بانک قراردادها
دی 22 نوشته شده توسط 
منتشرشده در مدنی و تجاری

مبایعه نامه فروش خودرو

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نمونه ای از قرارداد (مبایعه نامه) فروش خودرو می باشد که به نسبت نمونه قراردادهای متداول در نمایشگاه های خودرو کامل تر می باشد.

 

ماده 1 : طرفين قرارداد

1-1- فروشنده ................................. فرزند ......................... به شماره شناسنامه ................. صادره از ................ به شماره ملی ......................................... ساکن تهران ............................................................................................................................ 2-1- خريدار ........................... فرزند ........................ به شماره شناسنامه ................ صادره از ...................... به شماره ملی ......................................... ساکن ...................................................................................................................................

ماده 2: موضوع و مشخصات مورد معامله

عبارت از انتقال مالکیت شش دانگ يکدستگاه خودرو سوزوکی ویتارا cc 2400 مدل .............. رنگ .............. 4 سيلندر به شماره شاسي ...........................................  و شماره موتور .......................................... و با کارکرد .................................. که با تمام متعلقات و منصوبات ، منصوبه و غير منصوبه در آن مي باشد .

ماده 3 : ثمن معامله

1-3- ثمن معامله به طور مقطوع به عدد ....................................... و با حروف .......................................................................... تعيين گرديد . 2-3- همزمان با اين توافق مبلغ با حروف ................................................................................ نقداً به عنوان پیش پرداخت به فروشنده پرداخت گرديد . باقيمانده ثمن به مبلغ.................................................................................................. همزمان با تنظیم وکالتنامه در دفتر اسناد رسمی بنام فروشنده به خریدار پرداخت خواهد شد .

ماده 4 : شرايط معامله

1-4- طرفين متعهد شدند جهت تنظيم سند ، طبق قرارداد در تاريخ .......................... در دفتر اسناد رسمي شماره 89 تهران حاضر شوند و فروشنده متعهد گرديد سند را به نام خريدار يا هر کس که خريدار معرفي نمايد انتقال دهد . در ضمن ، اجراي تعهد ( تنظيم سند ) از طرف فروشنده بنام منتقلٌ اليه بعدي ، منوط به احراز انتقال از طريق ارائه قرارداد مي باشد و در صورت عدم حضور هر يک از طرفين در دفتر خانه اسناد رسمي مربوطه ، گواهي سر دفتر مثبت تخلف نامبرده مي شود . 2-4- عدم ارائه مستندات و مدارک لازم جهت تنظيم سند از طرف فروشنده و عدم پرداخت ثمن توسط خريدار ، در حکم عدم حضور است و سر دفتر در موارد مذکور به تقاضاي ذينفع مجاز به صدور گواهي عدم حضور مي باشد . 3-4- مورد معامله با تمام لوازم موجود و اسناد و مدارک، با رؤيت کامل فني، بدنه، توسط خريدار و يا کارشناس منتخب وي صورت گرفت و از کميت و کيفيت آن آگاه بوده و در اینخصوص هیچگونه ایراد و اعتراض بعدی تحت هیچ عنوان مسموع نخواهد بود. 4-4- مسئوليت هر گونه تخلف اعم از راهنمايي و رانندگي ، کيفري و مدني که با استفاده از مورد معامله تا زمان تحويل ، به وقوع پيوسته باشد بعهده فروشنده و پس از تحویل خودرو و تا زمان فک پلاک بر عهده خریدار می باشد. 5-4- هزينه هاي نقل و انتقال اعم از دارايي و عوارض شهرداري حق الثبت و حق التحرير به عهده فروشنده مي باشد. 6-4- کليه خيارات از جمله خيار غبن به هر عنوان و به هر ميزان با اقرار طرفين و با علم و اطلاع کامل اسقاط گرديد . 7-4- در صورتيکه معلوم گردد مورد معامله به هر علتي غير از عامل قوه قاهره مانند مصادره ، رهن ، عمليات اجرايي دادگستري يا اجراي اسناد رسمي ، مستحق للغير و يا غصبي بودن ، قانوناً قابل انتقال به خريدار نبوده ، فروشنده موظف است ثمن معامله را به خریدار مسترد نماید. 8-4- مورد معامله و کليه اوراق و مستندات در تاريخ ........................... پس از پرداخت حداقل 95 درصد از کل ثمن معامله، به خريدار تسلیم خواهد شد. 9-4- در صورت عدم حضور هر يک از طرفين براي تنظيم سند در دفترخانه اسناد رسمي تعيين شده ، ممتنع از حضور ، مکلف است به ازاي هر روز تاخير مبلغ باحروف (000/000/1 ريال معادل یکصد هزار تومان ) بعنوان خسارت تاخير اجراي تعهد در وجه طرف مقابل پرداخت نمايد . خسارت مذکور مستقل از تعهد اصلي بوده و با آن قابل جمع است .

10-4- در صورتی که خریدار تا تاریخ ....................... باقیمانده ثمن معامله را نقداً به فروشنده پرداخت ننماید فروشنده می تواند به صورت یک طرفه نسبت به فسخ معامله اقدام نماید فسخ معامله منوط به رعایت هیچ گونه تشریفات اداری و قضایی نبوده و صرف اقدام و اعلام فروشنده از طریق اظهارنامه یا نامه پستی دو قبضه به خریدار جهت فسخ معامله کفایت خواهد نمود.

11-4- در صورتی که خریدار تا تاریخ تعیین شده به تعهد خود مبنی بر پرداخت باقیمانده ثمن معامله عمل ننماید مبلغ پیش پرداخت به عنوان وجه التزام عدم انجام تعهد به نفع فروشنده ضبط خواهد شد و خریدار در اینخصوص هر گونه ایراد و اعتراضی را از خود سلب و ساقط نموده و هر گونه حقوق متصوره در اینخصوص را در مقابل اخذ مبلغ ده هزار ریال که فی المجلس اقرار به اخذ آن می نماید صلح نمود.

12-4- خریدار متعهد است حداکثر ظرف 3 روز کاری از تاریخ اعطای وکالت نسبت به فک پلاک مربوط به فروشنده اقدام نماید در غیر اینصورت خریدار متعهد است به ازاء هر روز تاخیر در فک پلاک مبلغ 2000000 ریال به عنوان وجه التزام به فروشنده پرداخت نماید پرداخت وجه التزام مانع از انجام اصل تعهد نبوده و در صورتی که خریدار حداکثر تا 15 روز از تاریخ اعطای وکالت مبادرت به فک پلاک ننماید فروشنده می تواند نسبت به فسخ قرارداد( مطابق شرایط فسخ مندرج در این قرارداد ) اقدام نماید در صورت فسخ به هر دلیل مبلغ پیش پرداخت به عنوان وجه التزام عدم انجام تعهد به نفع فروشنده ضبط خواهد شد.

13-4- بنا به اظهار فروشنده ، مورد معامله فاقد هرگونه تصادف و رنگ شدگی بوده و به لحاظ فنی نیز کاملاً سالم می باشد و در صورتی که در هر زمان پس از تحویل مورد معامله و به تشخیص کارشناس فنی یا رسمی مشخص گردد که فروشنده خلاف واقع اظهار نموده است خریدار در صورتی که قرارداد را فسخ ننماید فروشنده متعهد است به تشخیص کارشناس فنی یا رسمی ، یک و نیم برابر مابه التفاوت سالم و معیوب را از بابت وجه التزام تخلف از شرط به خریدار پرداخت نماید.

14-4- مورد معامله دارای عیوب ذیل بوده و خریدار با علم و اطلاع از این عیوب مبادرت به خرید نموده است و از اینرو در هیچ زمان نمی تواند به عذر عدم اطلاع متعذر گردد.

عیوب مورد معامله :  ...........................................................................................................................................................

ماده 5 – تعداد نسخ و تاریخ تنظیم قرارداد:

; اين قرارداد، در 5 ماده و در تاريخ .................. در محل اقامتگاه فروشنده و در دو نسخه بين طرفين تنظيم ، امضاء و مبادله گرديد و هر دو نسخه داراي اعتبار يکسان است که با تنظيم سند در دفتر اسناد رسمي از درجه اعتبار ساقط خواهد شد .

امضاء فروشنده امضاء خریدار

اشتراک این مطلب از طریق:
3618 آخرین ویرایش در جمعه, 01 بهمن 1395

وکیل پایه یک دادگستری
عضو هیأت مدیره گروه بین المللی حقوقی برهان
وکیل متخصص دعاوی املاک و اراضی، بیمه، حقوق مهندسی و پیمانکاری
وکیل متخصص تنظیم قراردادهای داخلی، دعاوی ناشی از قراردادها، امور تجاری و شرکت‌ها

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

sabz

bannerrr1

درخواست وکالت و مشاوره تخصصی

نام خود را وارد کنید.
شماره تلفن همراه را وارد نکرده‌اید!
شماره تلفن ثابت خود را وارد کنید
آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
ساعاتی که مایلید در آن زمان‌ها با شما تماس حاصل شود را مشخص فرمایید.
Invalid Input
ضد هرزنامه
Refresh مجدد تلاش کنید